FOTOT/ Dje mbërritën doza e vaksinës Sinovac, shihni si paraqitet sot situata te sheshi ‘Skënderbej’

24/05/2021 13:04

Ditën e djeshme në vendin tonë mbërritën 60 mijë doza të vaksinës kineze, Sinovac.

Kujtojmë se shumë qytetarëve iu kishte kaluar data e aplikimit të dozës së vaksinës Coronavac për shkak se ato munguan për më shumë se një javë.

Por pavarësisht kësaj mungese dhe faktit se ishin njoftuar që doza e dytë do t’u jepej sot sikurse shihet edhe nga fotot qytetarët duket se nuk janë paraqitur në qendrën e vaksinimit në sheshin “Skënderbej”.

Karriget, që disa ditë më parë ishin të mbushura nga qytetarë që prisnin vaksinën e ankoheshin për mospasjen e saj, janë bosh.

FOTO GALERI
1/19

Top Channel