Një stuhi breshëri ka ‘pushtuar’ pak më parë Tiranën. Nuk dihet nëse stuhia e breshrit, e cila zgjati shumë pak, ka shkaktuar dëme në të mbjella.

Sipas Meteoalb sot moti do të mbizotërohej nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm, por në disa zona do të kishte edhe reshje.

Top Channel