Siç dhe ishte lajmëruar më herët, kanë mbërritur në aeroportin “Nënë Tereza” 12.870 doza të vaksinës Pfizer.

Këtë lajm e ka bërë të ditur vetë kryeministri Rama përmes një postimi në rrjete sociale.

Mbërritja e këtyre vaksinave kanë çuar në mbi 773 mijë sasinë e vaksinave të ardhura deri më tani në Shqipëri.

Postimi i plotë:
Aeroporti “Nënë Tereza” – Sapo kanë mbërritur edhe 12,870 doza të vaksinës Pfizer, duke e çuar në mbi 773 mijë sasinë e vaksinave të ardhura deri tani në Shqipëri
#VaksinimiNukNdalet
#ShqipëriaBuzëqesh

Top Channel