Besimtarët myslimanë kanë mbushur edhe pedonalen ‘Republika’ të Beratit për faljen e Fitër Bajramit.

Kanë qenë qindra besimtarë mysliman që mëngjesin e sotëm kanë zhvilluar lutjen.

Fitër Bajrami është festa që vjen si shpërblim për besimtarët myslimanë pas muajit të shenjtë të Ramazanit. Festa e Bajramit simbolizon bashkimin, paqen, harmoninë dhe begatinë mes besimtarëve. Tradita e festës është që besimtarët të bëjnë vizita tek të afërmit.

Top Channel ju uron të gjithë besimtarëve myslimane Gëzuar Fitër Bajramin!

FOTO GALERI
1/7

Top Channel