Protesta kundër taksave/ Banorë dhe biznese në Vaun e Dejës: Bashkia na ka rritur taksat

12/05/2021 15:11

Dhjetëra banorë të Vaut të Dejës kanë protestuar këtë të mërkurë ndaj bashkisë dhe administratës lokale.

Ata akuzuan drejtuesit e bashkisë se në dy vitet e fundit kanë rritur taksat në mënyrë abusive dhe po shpërdorojnë paratë e taksapaguesve të qytetit.

Banorët e Vau-Dejësit paralamëruan se protestat do të vijojnë sërish, pasi për këtë qytet kaq të vogël dhe me nivel të lartë papunësie, rritje e taksave është absurde!

Top Channel