Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka dhënë sot një lajm të rëndësishëm përsa i përket procesit të vaksinimit.

Përmes një postimi në “Facebook”, Manastirliu shprehet se sot do të mbërrijnë në vendin tonë edhe 8190 doza të vaksinës Pfizer.

Postimi

#VaksinimiNukNdalet në çdo cep të vendit, për mbrojtjen e jetës dhe shëndetit të qytetarëve 🇦🇱
🧪 Sot mbërrijnë edhe 8190 doza të vaksinës Pfizer, teksa janë 711,740 doza vaksine të mbërritura në vend

Top Channel