Numërohen 23 kuti votimi në Tepelenë, kryeson PS me 3433 vota

26/04/2021 17:19

Në rrethin e Tepelenës ka përfunduar numërimi i 23 kutive të votimit.

Rezultati i këtyre 23 kutive nxjerr dukshëm në avantazh Partinë Socialiste, e cila kryeson me 3433 vota, e ndjekur nga Partia Demokratike me 1431 vota dhe Lëvizja socialiste për Integrim 705 vota.

Sipas këtyre rezultateve PS është kryesuese edhe nëse votat e të dy partive të tjera, PD dhe LSI do të mblidheshin së bashku.

Top Channel