Fatos Hoxha revoltohet me Bashën: PD është në buzë të greminës, në pragun e rrugës pa kthim. Ta shpëtojmë

26/04/2021 12:04

Me daljen e rezultateve të para që nxjerrin PS fituesi, kanë filluar edhe akuzat e para nga demokratët ndaj kryetarit të PD Lulzim Basha.

Një prej tyre është ish –deputeti i qarkut të Kukësit Fatos Hoxha, i cili ka risjellë në facebook-un e tij një postim të 4 viteve më parë, ku paralajmëronte humbjen e radhës të PD si pasojë e vendimmarrjeve të Lulzim Bashës dhe djegies së mandateve.

“Tek sa kërkoja ngushëllim dhe shpresë për rezultatin e djeshëm, mu shfaq përpara ky status i bërë përpara fiks katër vjetëve. As më ngushëlloi, as më dha shpresë….”, shkruan ai sot.

Më poshtë paralajmërimi i ish-deputetit Hoxha për demokratët 4 vite më parë:

Top Channel