Rezultati i Exit Poll/ Lojë e hapur në Shkodër: PD merr fitoren, por PSD mund t’i marrë një mandat

25/04/2021 20:12

Top Channel ka bërë publike rezultatet e Exit Poll të realizuar nga Albanian Post për zgjedhjet e 25 prillit në vendin tonë.

Në qarkun e Shkodrës rezulton se PD merr fitoren me 6 mandate, PS merr 4 mandate dhe LSI merr 1 mandat.

Gazetari Baton Haxhiu bëri me dije se gara është edhe për PSD e drejtuar nga Tom Doshi, që mund të sigurojë 1 mandat, të cilin ia merr PD.

Top Channel