Plagosi me armë zjarri sekretarin e PD/ Gjykata e Kavajës jep vendimin për Ndriçim Jonuzin dhe dy policët e liruar të Bashkisë

24/04/2021 12:16

Sot u zhvillua në Gjykatën e rrethit gjyqësor Kavajë seanca për vleftësimin dhe caktimin e masës së sigurisë ndaj 3 të arrestuarve për plagosjen në këmbë të Okshtunit.

Gjykata e Kavajës ka vendosur arrest me burg për Ndriçim Jonuzin i njohur edhe me mbiemrin Tahiri. Ai akuzohet për plagosjen me armë zjarri të sekretarit të PD-së, në zyrën e kësaj force politike në Kavajë, Bledar Okshtuni.

Për dy të arrestuarit e tjerë të ngjarjes, Markel Shtylla dhe Dorjan Troplini, përkatësisht kryeinspektori dhe inspektori i policisë bashkiake, por të liruar nga detyra, gjykata vendosi masën e sigurisë arrest shtëpie.

Top Channel