“Like rrëmbe sëpatën, shko priji duart atij të LSI që blinte vota”, Rama-Metës: O Like, të kisha thënë lëre rakinë…

23/04/2021 17:48

Kur na ndajnë vetëm pak orë para heshtjes zgjedhore, Kryeministri Rama dhe PS ka mbyllur fushatën elektorale në qytetin e Durrësit.

Rama nga Durrësi ka komentuar edhe videot e transmetuara ditën e sotme në “Breaking”, ku shfaqet i filmuar kandidati i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Etien Joka, duke premtuar dhe paguar para për blerjen e votave, ndërsa ironizoi duke thënë se kishte pritur që Meta të rrëmbente sëpatën për t’i prerë duart, pasi vetë ky i fundit ka deklaruar se “do t’i pritet dora kujtdo që prek një votë”.

“Po sot, një deputet i Ilirit dhe Monikës u kap me presh në duar, duke blerë vota për llogari të Monikës, unë thash tashi, dil Like rrëmbe sëpatën shko priti duart, mirëpo Likja nuk doli, por lëshoi një postim: votoni, do jetë ditë feste,mos kini merak, vetëm votoni për demokraci. O Like, Like! Ta kisha thënë o lëre rakinë o do të ta nxjerrin me zor dhe është me keq se sa kur e lë vetë, se kur e lë vet e lë një cik nga cik kur ta nxjerrin me zor e merr sëpatën dhe nuk di ku tja gjesh vendin. Tani mos dil më, rri mirë aty ku je. Ditën e diel do jetë ditë feste, ditën e diel të gjithë këta luanët e dalë nga zgafellet e historisë do të kthehen në lepuj të gjithë, ditën e diel patronazhistët tanë, armata jonë e zemrave dhe mendjeve”, tha Kryeministri.

Top Channel