Një lokal, pranë prefekturës në Fier, është përfshirë nga flakët, pak minuta më parë.

Zjarri ka rënë në pjesën e brendshme të lokalit, ku për pasojë janë shkaktuar dëme te shumta materiale. Zjarrfikësja ka mbërritur në vendngjarje dhe ka bërë të mundur shuarjen e flakëve.

Dyshohet se shkak është bërë një pajisje elektrike.

Top Channel