Një grevë e nisur nga kontrollorët e Alb Chontrol në aeroportin e Rinasit ka bllokuar gjithë aktivitetin e këtij të fundit.

Pas një periudhe pauze prej 30 minutash në mëngjes, dhe pasi takimi me ministren Balluku dështoi, ata vendosën të mos kthehen ne punë duke bërë që fluturimet të pezullohen të paktën deri nesër në 10 të mëngjesit.  Ministrja ka paralajmëruar edhe masa ligjore.

Më poshtë gjeni të gjithë fluturimet që u bllokuan:

 

ORIGJINA FLUTURIM KOMPANIA KOHA STATUSI
Athens / Athine (GR) A3 970 AEGEAN AIRLINES 09:25 Cancelled
Milan Malpensa (IT) W6 6608 WIZZ AIR 10:30 Landed 10:30
Istanbul / Stamboll (TR) ZB 1005 AIR ALBANIA 13:40 Cancelled
Frankfurt (DE) LH 1424 LUFTHANSA 14:05 Cancelled
Vienna / Vjene (AT) OS 847 AUSTRIAN AIRLINES AG 14:20 Cancelled
Bologna/Bolonje (IT) ZB 2006 AIR ALBANIA 14:20 Cancelled
Sabiha Gokcen Intl. () PC 283 PEGASUS AIRLINES 16:50 Cancelled
Brussels (BE) TB 2963 Jetairfly 17:30 Cancelled
Rome Fiumicino (IT) AZ 584 ALITALIA 18:10 Cancelled
Bergamo (IT) ZB 2008 AIR ALBANIA 19:05 Cancelled
Rome Fiumicino (IT) ZB 2002 AIR ALBANIA 22:40 Cancelled
Bergamo (IT) W6 3846 WIZZ AIR 22:55 Cancelled
FOTO GALERI
1/5

Top Channel