Bllokohet aksi nacional Korçë-Pogradec, dhjetëra simpatizantë të PD dalin në rrugë të presin Bashën

31/03/2021 11:07

Dita e shtatë e fushatës elektorale e ka gjetur kreun e opozitës në Pogradec dhe Korçë.

Dhjetëra militantë dhe simpatizantë të PD janë mbledhur në fshatin Çiflig në hyrje të Korçës për të pritur Lulzim Bashën.

Me flamujt kuq e zi dhe të PD, militantët nga gjashtë bashkitë e qarkut kanë formuar vargje me makina në pritje të Bashës.

Mbështetësit po i sigurojnë kreut të PD një pritje entuziaste ndërkohë që dhjetëra mbështetës simpatizantë kanë bllokuar aksin nacional Korçë – Pogradec.

Top Channel