Laç/ Rama inspekton procesin e rindërtimit: Kjo është lagjia e re më e bukur e Shqipërisë

30/03/2021 12:01

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar procesin e rindërtimit në lagjen e re, Zonën 1 dhe Zonën 2 të qendrës së qytetit.

Rama informohej nga kryebashkiakja për ecurinë e procesit të rindërtimit, ndërsa lagjen e re e cilësoi si “lagjen e re më të bukur të Shqipërisë”.

Ndërkohë 11 kantierë po punojnë për ta bërë Laçin më të fortë dhe më të bukur pas tragjedisë së tërmetit të 26 nëntorit.

Top Channel