TIRANË- COVID-19 i ka marrë jetën një 21-vjeçari nga fshati Polis i Librazhdit.

Mësohet se i riu që vdiq për shkak të virusit covid-19, quhej Emiljano Tola dhe ishte një student i mjekësisë. Mësohet se i riu kishte sëmundje të tjera bashkëshoqëruese dhe prej kohësh vuante nga astma.

Edhe faqja zyrtare në “Facebook”, e Fakultetit të Mjekësisë në Tiranë, i ka kushtuar një shkrim vdekjes së 21-vjeçarit, ku i shprehin ngushëllimet e tyre familjarëve për këtë humbje të madhe.

Postimi i plotë i Fakultetit të Mjekësisë në Tiranë:

Nje rrugetim i nderprere ne gjysme!
Sot mungon mes nesh Emiljano Tola. Student i shkelqyer i vitit te trete ne progamin mesimor Mjekesi e Pergjithshme. Dekanati i Fakultetit te Mjekesise, shpreh ngushellimet me te sinqerta familjes per kete humbje te madhe.
U prehsh ne paqe!
DEKANATI

Top Channel