Reshjet e dendura të dëborës kanë mbuluar pjesën më të madhe të veriut të vendit, paraditen e sotme.

Në qytetin e Bajram Currit, bora ka krijuar një shtresë të trashë, duke mbuluar rrugët dhe çatitë. Pamjet me dron tregojnë më qartë panoramën e bukur.

Pas disa ditëve me mot të kthjellët dhe temperatura pranverore, në vend janë rikthyer reshjet e shiut dhe dëborës në veri, shoqëruar me uljen e temperaturave.

Top Channel