Partia Demokratike ka publikuar listën e kandidatëve për deputetë në 12 qarqet e vendit.

Lista e qarkut te Tiranes do të kryesohet nga Lulzim Basha, ndërkohë që vijon me të dytën në listë, Jorida Tabakun. I tretë në listën e PD është Alfred Rrushaj, me pas në listë bie në sy emri i Albana Vokshit.

Në Korçë Edmond Spaho do të kryesojë listën, pasuar nga kandidatja Sorina Koti dhe Ervin Salianji i cili duket se është konfirmuar.

Në Fier kandidatë do të jenë Eralda Tase, Sajmir Koreshi, Luan Baçi dhe Nusret Abdulla.

Në Lezhë do të kryesojë listën Mark Marku, pasuar nga Agron Gjekmarkaj dhe Lindita Metaliaj. Ndërkohë në Durrës kandidatë do të jenë Oerd Bylykbashi, Merita Bakiu, Ferdinand Xhaferri.

Pritet të dorëzohet lista përfundimtare në KQZ.

Lista e PD-së në Tiranë:

1. Lulzim Basha
2. Jorida Tabaku
3. Alfred Rushaj
4. Albana Vokshi
5. Sali Berisha
6. Agron Shehaj
7. Fatmir Mediu
8. Grida Duma
9. Shpetim Idrizi
10. Belind Kellici
11. Vangjel Dule
12. Mesila Doda
13. Dashamir Shehi
14. Flamur Noka
15. Orjola Pampuri
16. Aldo Bumci
17. Ivi Kaso
18. Oriela Nebiaj
19. Gent Strazimiri
20. Mirela Tabaku
21. Clirim Gjata
22. Enkeleda Sallaku

23. Dor Teliti
24. Ariana Cela
25. Taualnda Jupi
26. Lediana Fratari
27. Mimoza Hajdarmataj
28. Gentian Muca
29. Mirash Shkodra
30. Myqerem Deliu

Lista në qarkun e Dibrës:

Xhelal Mziu

Kreshnik Çollaku

Dhurata Çupi

Edmond Isaku

Luan Haka

Irini Shehu

Shaban Izvira

Denisa Vata

Jeton Kaloshi

Lista në qarkun e Kukësit

Flamur Hoxha

Isuf Celaj

Shyrete Koka

Admir Sinemati

Demush Kastrati

Vjollca Omuri

Lista në qarkun e Gjirokastrës

Tirian Shehu

Roland Bejko

Entela Shehaj

Myzafer Elezi

Johana Qerollari

Bajram Hysa

Lista në qarkun e Beratit

Tomor Alizoti

Kasem Mahmumataj

Aferdita Pushi Gjini

Bujar Hoxhaj

Pellumb Nako

Alketa Mukavelati

Ardit Benja

Denis Sahatciu

Ermira Bullari Arizi

Muharrem Hoxhaj

Lista në qarkun e Shkodrës

Helidon Bushati

Emilia Koliqi

Ramadan Likaj

Greta Bardeli

Zef Hila

Ludovik Hasanaj

Bardh Spahia

Izmira Ulqinaku

Aldo Gega

Arben Gjuraj

Helga Sallaku

Hil Kola

Ermira Cobaj

Lista në qarkun e Elbasanit

Gaz Bardhi

Flutura Acka

Lefter Gostenja

Dashnor Sula

Eugen Isai

Zheni Gjergji

Fadil Merzheku

Qani Xhafa

Durim Cekrezi

Ibrahim Sako

Anila Bishqemi

Ardian Zeneli

Mehdi Shehu

Erlind Gurra

Megi Balliu

Lista në qarkun e Fierit

Enkeled Alibeaj

Eralda Tase Bano

Saimir Koreshi

Luan Baci

Ilda Dhori

Agron Kapllanaj

Luljeta Sejko

Ndricim Bali

Alketa Luga

Dilaber Kamberi

Edmon Cepele

Elisabeta Rredhi

Jakup Beqiri

Ledio Kastrati

Heriselda Prishta

Roel Zoga

Leonard Feleqi

Ardian Ferro

Edi Nushi

Ledia Shehu

Lista në qarkun e Korçës

Edmond Spaho

Sorina Koti

Ervin Salianji

Bledion Nallbati

Salaudin Jakupllari

Marjeta Halili

Andrea Mano

Alfred Gega

Suela Myrtellari

Anila Hysenbegasi

Arben Kambo

Nikollaq Doku

Landi Gusho

Kico Tane

 

Lista në qarkun e Vlorës

Bujar Leskaj

Ina Zhupa

Fatjon Veizaj

Arbi Agalliu

Gezim Ademaj

Nada Daullja

Jolio Dine

Julin Zoto

Nada Mecorapaj

Athird Hoxhaj

Alta Azizi

Lorenc Danaj

Edmon Fetahu

Manjola Cikuli

Hysni Sharra

Ilir Gunbardhi

Afrovita Dhimojani

Lista në qarkun e Lezhës

Marl Marku

Agron Gjekmarkaj

Lindita Metaliaj

Kastriot Piroli

Zef Gjoka

Roza Hila

Gjivalin Lasku

Salvator Kacaj

Albert Melyshi

Lista në qarkun e Durrësit

Edi Paloka

Agron Duka

Merita Bakiu

Oerd Bylykbashi

Ferdinand Xhaferi

Andia Ulliri

Igli Cara

Rezart Tusha

Manjola Luku

Agim Baci

Blerina Reci

Selman Tema

Erzen Laci

Riselda Kalia

Aulon Kalaja

Artion Bajramaj

Arjeta Keci

Armand Brahimaj

Ivo Jorgoni

Edlira Devolli

Mungesa nga 2017

Romeo Gurakuqi

Lorenc Luka

Halim Kosova

Xhemal Gjunkshi

Florion Mima

Endri Hasa

Luciano Boci

Genc Pollo

Hekuran Hoxhalli

Klevis Balliu

Andon Frrokaj

Top Channel