Tragjedi familjare ka ndodhur në një familje nga Rubiku, ku kanë ndërruar jetë prindërit dhe djali nga COVID-19.

3 familjarët që kanë ndërruar jetë në pak ditë  janë Hamit, Dushe dhe Alban Cara.

Vendi ynë po lufton prej muajsh me pandeminë e COVID-19,e cila ka shkaktuar shumë të vdekur.

Deri më tani po luftojnë me jetën 638 të shtruar në spitale, ndërsa kanë ndërruar jetë 1,897 qytetarë. Në vend janë 111,301 raste pozitive, të shëruar 73,610 dhe raste aktive 35,794.

Top Channel