Një ngjarje e rëndë është shënuar në orët e para të mëngjesit të sotëm në Fier.

Një 71-vjeçar është gjetur i mbytur në një kanal me ujë në Darëzeze.

Viktima është peshkatari Kristaq Mëngjesi, 71-vjeç, i cili peshkonte vetëm me rrjeta te gryka e kanalit që derdhet në bregdetin e Darëzezëas. Viktima dyshohet të jetë mbytur që mbrëmë por nuk ka mundur të dalë në breg, si pasojë e detit të trazuar.

Ai është gjendur nga roja e bizneseve, i cili pasi e ka nxjerrë në breg ka njoftuar policinë.

Policia njofton se: “Nga kqyrja paraprake e kufomës nuk janë konstatuar shenja dhune dhe dyshohet se vdekja ka ardhur si pasojë e mbytjes nga uji, pasi 71-vjeçari ka qenë duke peshkuar”.

Njoftimi i policisë:

Fier/ Informacion paraprak

Sot rreth orës 09:00 në një kanal me ujë në Darzezë, është gjetur një shtetas i mbytur.

Nga veprimet e para rezultoi se trupi i përket shtetasit K. M., 71 vjeç, banues në Fier.

Nga kqyrja paraprake e kufomës nuk konstatohen shenja dhune dhe dyshohet se vdekja ka ardhur si pasojë e mbytjes nga uji pasi 71-vjeçari ka qënë duke peshkuar.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Top Channel