Tentoi të kalonte autostradën Tiranë-Durrës mes për mes, aksidentohet për vdekje i moshuari! Vihet në pranga shoferi 52-vjeçar

26/02/2021 08:53
Foto ilustruese

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme ku si pasojë e  një aksidenti ka ndërruar jetë një i moshuar.

Sipas policisë viktima është Q.B 82-vjeç, i cili po tentonte të kalonte autostradën por është goditur nga një makinë.

Ndërkohë policia njofton se ka arrestuar shoferin E.B.

Njoftimi i policisë:

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, arrestuan në flagrancë shtetasin E. B., 52 vjeç, banues në Tiranë, pasi më datë 25.02.2021, në orën 14:55, në autostradën Durrës-Tiranë, tek mbikalimi i Fllakës, ka aksidentuar këmbësorin, shtetasin Q. B., 82 vjeç, i cili për pasojë ndërroi jetë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës dhe Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë, për veprime të mëtejshme.

Top Channel