Aksident në Elbasan/ Makina përplaset me furgonin, aksidentohet këmbësori

25/02/2021 14:34
Ilustrim

Një aksident ka ndodhur sot në Elbasan ku mjeti tip “Golf” u përplas me një furgon.

Ngjarja ndodhi në lagjen “Dyli Haxhire”, në Elbasan, 23-vjeçarja me iniciale N.R. drejtonte “Golf-in” ndërsa furgonin e drejtonte 43-vjeçari me iniciale E.Z.
Në momentin e aksidentit aty pranë ndodhej 50-vjeçari me iniciale G.K, i cili mbeti i plagosur dhe ndodhet më spital jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi i policisë:
Në lagjen “Dyli Haxhire”, Elbasan, mjeti tip “Golf”, me drejtuese shtetasen N.R., 23 vjeçe, banuese në Elbasan, është përplasur me mjetin Fugon , me drejtues shtetasin E.Z., 43 vjeç, banues në Tiranë.

Si pasojë e aksidentit janë plagosur shtetasit, G.K., rreth 50 vjeç, banues në fshatin Bradashesh, Elbasan, i cili ishte këmbësor, dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve dhe drejtuesja e mjetit “Benz”, e cila ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaktut të aksidentit.

Top Channel