(Emri) Nuk pranoi ndarjen, kush është 27-vjeçari shqiptar që sulmoi me thikë ish-të dashurën greke në Itali

23/02/2021 08:49

Mediat italiane kanë zbuluar identitetin e shqiptar që masakroi me thikë të dashurën e tij greke. Raportohet se Jetmir Kurtsmajlaj, është 27-vjeçari shqiptar i cili është arrestuar nga policia italiane dhe akuzohet për vrasje në tentative, pasi sulmoi ish partneren e tij, 20 vjeçare me origjinë greke.

Sulmi ndodhi pranë shtëpisë së saj. Vajza mori plagë të rënda me thikë në gjoks, bark dhe qafë. Ajo u dërgua me urgjencë në spital dhe qëndroi për 6 orë në sallën e operacionit.

Ishin disa kalimtarë, të cilët ishin dëshmitarë të sulmit dhe ngritën alarmin duke njoftuar karabinierët.

Top Channel