Vaksina ruse dhe kineze/ Brataj dhe Koni debatojnë në “Open”: Dua të dhëna mjekësore! Nuk dimë asgjë për ta

22/02/2021 21:52

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka debatuar me mjekun Artan Koni për faktin se qeveria shqiptare nuk ka tentuar që të marrë vaksina nga Rusia dhe Kina.

Në emisionin “Open”, Koni nuk hezitoi të përmendte rastin e Serbisë që mori doza vaksinash dhe po vijon vaksinimin, ndërsa Brataj e theksoi se nuk janë të autorizuara dhe nuk ka të dhëna mjekësor për vaksinën kineze apo ruse.

Brataj: Si shpjegohet që Kina dhe Rusia kanë vaksinuar 2.8% të popullsisë së tyre.

Koni: Ne nuk kemi bërë as tratatizma.

Brataj: Nuk kemi pse ta bëjmë se nuk dimë asgjë për ta. Dua të dhëna mjekësore, i ka të gjitha fazat apo jo. EMA dhe FDA merret me këtë. Mos diskuto Serbinë se është filoruse dhe merr gjithçka nga Rusia.

Top Channel