Një 28-vjeçar shqiptar është vënë në prangat e karabinierëve në Milano për shkak se është kapur me lëndë narkotike.

Sipas mediave italiane i riu shqiptar po shkonte në metronë e Milanos dhe sapo pa policinë shpejtoi hapin.

Kjo ka sjellë që policia të dyshonte dhe ta ndalonte. Ai arriti të hipte në metro por edhe policia nuk iu nda. I dyshuari po përpiqej të “përzihej” me pasagjerët e tjerë, por agjentët e bllokuan atë dhe e shoqëruan në rajon për kontroll.

Ai kishte me vete dy mbështjellës me marijuanë, si dhe disa kartëmonedha valutë të huaj, mes të cilave edhe shqiptare.

Top Channel