Ushtronte dhunë ndaj kunatës, pranga 47-vjeçarit në Lezhë/ Tre të tjerë janë arrestuar pasi…

09/02/2021 16:34
Foto ilustruese

Katër persona janë arrestuar në Lezhë për vepra të ndryshme penale.

Një 51 vjeçar është arrestuar pasi gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin e tij, shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar një dorezë metalike, e cila plotëson kushtet e armës së ftohtë.

Po ashtu, një 47-vjeçar ka përfunduar në prangat e policisë pasi ka ushtruar dhunë psikologjike dhe fizike ndaj kunatës.

Ndërsa, dy shtetas janë konstatuar duke drejtuar automjetet në gjendje të dehur.

Njoftimi i policisë/ Lezhë

Vijon puna nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë.

Arrestohen në flagrancë 4 shtetas, për vepra të ndryshme penale.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Lezhë arrestuan në flagrancë shtetasin L. N., 51 vjeç, banues në Lezhë, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin e tij, shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar një dorezë metalike, e cila plotëson kushtet e armës së ftohtë.

Gjithashtu, po nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Lezhë është arrestuar shtetasi P. P., 47 vjeç, banues në Lezhë, pasi ka ushtruar dhunë psikologjike dhe fizike ndaj kunatës së tij.

—–

Specialistët e Sektorit të Qarkullimit rrugor në DVP Lezhë kanë arrestuar në flagrancë shtetasit:

-D. N., 45 vjeç, banues në fshatin Tale, Lezhë dhe P. N., 54 vjeç, banues në Krujë, pasi janë konstatuar nga shërbimet e Policisë Rrugore duke drejtuar mjetet e tyre në gjendje të dehur.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprime të mëtejshme.

Top Channel