Vlorë/ Makina përplas motorin në lagjen “Uji i Ftohtë”, motoçiklisti dërgohet në spital

27/01/2021 15:35

Një automjet ka përplasur një motor mesditën e sotme në lagjen “Uji i Ftohtë” të Vlorës.

Ngjarja është shënuar rreth orës 14:55, kur mjeti tip “Opel” me drejtues shtetasin Y. L. është përplasur me një mjet motor me drejtues shtetasin A. M.

Si pasojë e këtij aksidenti ka mbetur i plagosur drejtuesi i motoçikletës, i cili është transportuar në spitalin e Vlorës, për ndihmë mjekësore.

Vlorë/Informacion paraprak

Rreth orës 14:55, në lagjen “Uji i Ftohtë”, Vlorë, mjeti tip “Opel” me drejtues shtetasin Y. L. është përplasur me një mjet motor me drejtues shtetasin A. M.

Si pasojë e aksidentit është dëmtuar shtetasi A. M., i cili është transportuar në spitalin e Vlorës, për ndihmë mjekësore.

Shtetasi Y. L. është shoqëruar në ambientet e Policisë, për kryerjen e veprimeve të mëtejshme hetimore dhe procedurale.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Top Channel