Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim dhe ambasadori i BE, Luigi Soreca janë mbledhur në një takim me anëtarët e Gjykatës Kushtetuese.

Lajmi është bërë i ditur nga gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha, ndërsa takimi vjen në një kohë ku GJK ka 7 anëtarë.

Gjykata Kushtetuese u bë funksionale brenda vitit që lamë pas 2020, me anëtarët e rinj Altin Binaj, Përparim Kalo dhe Sonila Bejtja.

Më herë kryediplomatja amerikane është takuar me kryetaren e Kushtetueses, Vitore Tushën.

Top Channel