I moshuari, Hasan Vatnikaj i cili kishte humbur është gjetur i pajetë në ujërat e liqenit Fierzë në Koman të Tropojës.

85-vjeçari banues në Bajram Curri nuk ka shenja dhune në trup dhe dyshohet se është vetëmbytur. Më datë 11.12.2020, në Komisariatin e Policisë Tropojë, kanë bërë kallëzim familjarët për humbjen e tij, i cili vuante nga skleroza dhe nuk shikonte mirë.

Tropojë

Më datë 14.01.2021, në vendin e quajtur “Shkëmbi i Rajës”, në ujërat e liqenit Fierzë, Koman, Tropojë, është gjetur trupi i pajetë i shtetasit të humbur Hasan Vatnikaj, 85 vjeç, banues në Bajram Curri. Gjatë këqyrjes nga eksperti mjeko-ligjor, në trupin e shtetasit Hasan Vatnikaj nuk janë konstatuar shenja dhune. Në bazë të veprimeve hetimore dyshohet se ky shtetas është vetëmbytur.  Më datë 11.12.2020, në Komisariatin e Policisë Tropojë, kanë bërë kallëzim familjarët për humbjen e shtetasit Hasan Vatnikaj, i cili vuante nga skleroza dhe nuk shikonte mirë. Nga shërbimet e Policisë janë marrë të gjitha masat për gjetjen e tij.  Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tropojë, për vlerësim.

Top Channel