U bllokua nga rrëshqitja e dherave/ Nis hapja e rrugës në Ishëm të Durrësit

10/01/2021 18:27

Në Ishëm të Durrësit ka filluar puna për hapjen e rrugës Draç- Bizë.

Rruga në disa pjesë të saj është bllokuar nga grumbujt e dherave, që rrëshqitën në të si pasojë e reshjeve të ditëve të fundit.

Pas kësaj do të vijojë puna në lagjen Kërtushaj, si dhe në rrugën e Lalëzit për hapjen e tyre.

Top Channel