Përmbytjet pas reshjeve të dendura, Rama poston fotot e strukturave në terren: Dëme minimale…

08/01/2021 22:21
Kryeministri i vendit, Edi Rama

Kryeministri Edi Rama së fundmi ka reaguar lidhur me situatën e krijuar me përmbytjet nga reshjet e dendura të shiut.

Rama shkruan se të gjitha strukturat e shtetit janë në gatishmëri të plotë për të kufizuar në maksimum pasojat e reshjeve të dendura.

Sipas tij në kohë të tjera do të kishin marrë përpara krejt pjesën perëndimore të vendit, por falë punës voluminoze të viteve të fundit me infrastrukturën mbrojtëse e kulluese kanë shkaktuar deri më tash dëme minimale.

Postimi i Ramës:

NË KRYE TË DETYRËS – Krah për krah në terren, të gjitha strukturat e shtetit në gatishmëri të plotë për të kufizuar në maksimum pasojat e reshjeve të dendura, që në kohë të tjera do të kishin marrë përpara krejt pjesën perëndimore të vendit, por falë punës voluminoze të viteve të fundit me infrastrukturën mbrojtëse e kulluese, si edhe falë administrimit profesional të kaskadës së Drinit, kanë shkaktuar deri më tash dëme minimale dhe fatmirësisht, jo vetëm s’kanë cënuar asnjë jetë njeriu po kanë prekur fare pak banesa e kanë kufizuar në fare pak raste qarkullimin e këmbësore apo automjeteve.

FOTO GALERI
1/22

Top Channel