“Spitali i ri sëmundjeve të brendshme finalizohet këtë vit“/ Rama: Më të keqen e kemi hedhur pas krahëve, të mirën e kemi para

02/01/2021 09:57

Mëngjesin e sotëm kryeministri Edi Rama e ka nisur me një postim në rrjetet sociale ku shfaqet puna e bërë në spitalet e vendit.

“Mirëmëngjes. Fundjavë të qetë dhe kini besim, më të keqen e kemi hedhur pas krahëve, më të mirën e kemi të gjithën përpara”, shkruan Rama.

Ndërkohë, në video shfaqet edhe ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu e cila shprehet se projekti madhor i spitalit të ri të sëmundjeve të brendshme do të finalizohet këtë vit.

“Nga spitali i ri i sëmundjeve të brendshme, një projekt madhor që finalizohet këtë vit. Jemi të vendosur të çojmë deri në fund punët e mira që kemi nisur”, shprehet ajo.

Top Channel