Tjetër humbje nga bluzat e bardha/ U infektua me Covid-19, ndërron jetë radiologu nga Kavaja

29/12/2020 11:31

Një tjetër mjek ka humbur betejën me Covid-19. Bëhet fjalë për radiologun e njohur nga Kavaja, Hiqmet Musta.

Mjeku i njohur në spitalin e Kavajës, Drini Bardhi nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale shpreh dhimbjen për humbjen e kolegut të tij dhe ngushëllon familjen dhe miqtë.

“Te  qofte dheu i lehte, kolegu i nderuar, Dr. Hiqmet Musta. Radiolog i sakte, fjalepak, nga ata mjeke qe po i mungojne gjithmonë e me shume spitalit tone. Per fat te keq virusi vazhdon te marre jete njerezish dhe mjekesh!”- shkruan mjeku Drin Bardhi.

Mjeku Musta ishte 72 vjeç dhe kishte 6 ditë që ishte infektuar me COVID-19.

Top Channel