Covid-19 i ka marrë jetën arkitektit të njohur korçar, Kliti Kallamata.

Prej disa ditësh, ai ishte prekur nga virusi dhe duket se nuk ka mundur dot të përballojë gjendjen e rënduar shëndetësore, duke ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme.

Mësohet se Kallamata ka qenë i shtruar në pavionin e hapur, në Spitalin e Korçës. Për shumë vite, i ndjeri ka mbajtur postin e Drejtorit të Monumenteve të Kulturës në Korçë.

Top Channel