Dëborë në Bulqizë/ Banorët pa energji elektrike, autoritetet thirrje drejtuesve të automjeteve: Përdorni zinxhirë

27/12/2020 09:18

Kanë nisur në Bulqizë reshjet e para të dëborës, të cilat janë shoqëruar me erë të fortë dhe ngrica.

Dëbora ka sjellë probleme në aksin rrugor Bulqizë-Peshkopi, por jo vetëm. Mësohet se reshjet kanë shkaktuar probleme edhe me linjat e  transmetimit të energjisë elektrike, duke lënë pa energji të gjithë rrethin e Bulqizës.

Ndërkohë për mirëmbajtjen e rrugëve nacionale, borëpastrueset kanë vijuar punën.

Policia lokale e qarkullimit u bën thirrje drejtueseve të automjeteve, të cilët lëvizin në rrugët rurale, që lidh njësitë administrative me rrugën nacionale, të përdorin zinxhirë. Ndërkohë aksi nacional Bulqizë-Peshkopi kalohet pa zinxhirë. Më poshtë do të gjeni një galeri me pamje spektakolare nga Bulqiza …

FOTO GALERI
1/8

Top Channel