Sarandë/ Shpërthen bombola e gazit, përfshihet nga flakët shtëpia e të moshuarës

23/12/2020 11:11

Një banesë është përfshirë nga flakët në lagjen Gjashtë të Sarandës.

Sipas informacioneve paraprake mësohet se banesa e shtetases Z.K. rreth 73-vjeç dyshohet ka marrë flakë si pasojë e shpërthimit të një bomble gazi.

Raportohet vetëm për dëme materiale.

Në vendngjarje kanë mbërritur menjëherë forcat policore dhe zjarrfikëset, ndërkohë që grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave.

Njoftimi i plotë:

Sarandë/Informacion paraprak

Më datë 23.12.2020, rreth orës 10:20, në lagjen Gjashtë, Sarandë, është përfshirë nga flakët banesa e shtetases Z.K., rreth 73 vjeçe, dyshohet si pasojë e shperthimit të një bomble gazi, ku janë shkaktuar vetëm dëme materiale.

Në vendngjarje kanë shkuar menjëherë shërbimet e Policisë dhe shërbimi zjarrfikës.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Top Channel