Ministrja Kushi, takim me homologen nga Maqedonia e Veriut: Thellojmë bashkëpunimin!

17/12/2020 17:49

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Znj. Evis Kushi ka mikpritur sot pranë ambienteve të MASR homologen e saj nga Maqedonia e Veriut, Znj. Mila Carovska, Ministre e Arsimit dhe Shkencës.

Sipas njoftimit të saj në rrjete sociale, Ministrja Kushi nënvizon se bashkë me Znj. Carovska kanë ndarë angazhimin e përbashkët për të thelluar bashkëpunimin dhe shkëmbimet mes dy vendeve si në nivel bilateral, rajonal, ashtu edhe në kuadër të procesit të integrimit europian.

“Gjatë takimit, dakorduam gjithashtu mbi zbatimin e plotë të marrëveshjes mes dy qeverive në fushën e arsimit dhe shkencës, sikurse ndamë të njëjtat pikëpamje për të thelluar akoma më tej programin tonë të bashkëpunimit në këto dy fusha” – shprehet ndër të tjera Ministrja Kushi.

Top Channel