Gjermania në karantinë për festa, 95% e popullsisë janë dakord me izolimin

16/12/2020 13:46

Gjermanët pranojnë izolimin e vendit deri në 10 janar.

Sipas mjekes shqiptare në Gjermani, Aurora Dollenberg, për gjermanët krishtlindjet janë shumë të rëndësishme por populli është i ndërgjegjësuar dhe kupton seriozitetin e situatës.

Për “Shqipëria live”, mjekja tha se pazaret e Krishtlindjes në sheshet e qyteteve i mungojnë gjermanëve por vendimi ishte i drejtë pas rëndimit të situatës.

Sot Gjermania shënoi shifrën më të lartë të vdekjeve nga koronavirusi me 952 të vdekur.

 

Top Channel