Babai i Giannis

Dalin në dritë detaje të reja nga atentati që i’u bë një shqiptari gjatë natës së kaluar në Athinë.

Leventakis , babai i 35-vjeçarit Giannis , i cili u arrestua dje pasdite në Avenue e Athinës në Chaidari dhe u dërgua në Sigurim si i dyshuar për rrahjen dhe pushkatimin brutal të një 32-vjeçari, ka folur në një intervistë për prorothema.gr.

Sipas tij, i biri kishte shkuar vetëm për të blerë një makinë. 32-vjeçari shqiptar u dhunua me sende të forta nga dy persona në një pikë të shitjes së makinave, dhe më pas u qëllua me armë në këmbë.

“John ishte në vendin e gabuar, në kohën e gabuar. Fëmija nuk ka asnjë lidhje me çështjen. Ai nuk u rrah dhe nuk u qëllua. Ai nuk kishte një armë me vete. Vetëm disa para, një shumë shumë e madhe e cila ishte në shumë skedarë për pagesa të ekuipazhit. Fëmija tjetër është nipi im dhe një punonjës i ndërmarrjes. Ai nuk e njeh as shqiptarin. Ai kishte lënë një makinë BMW në shitje ndërsa bleu një Mercedes nga Gjermania që do të sillej nga shoferi i tij përmes Italisë. Kështu që ai shkoi në ekspozitë për të lënë makinën dhe atje ndodhi konfuzioni … Giannis kishte shumë para dhe duhej t’i jepeshin sqarime Sigurimit, megjithëse ai i ka të gjitha provat. Paratë ishin në zarfe 15-20 me emrat e kapitenëve dhe ekuipazheve. Pagesat për një avullore të tërë mbi 100,000. Fëmija im shkoi të linte një makinë, ra në kohën e gabuar dhe u gjend i ngatërruar. Unë ju them me përgjegjësi, ai nuk ka goditur ose qëlluar askënd. Kjo dëshmohet edhe nga dëshmitarët ”, tha Leventakis, i cili është edhe pronar anijesh.

Top Channel