“Është akt i degradimit të Ilir Metës dhe Sali Berishës” kështu e ka cilësuar Edi Rama dhunën në protestat e organizuara pas vrasjes së Klodian Rashës nga një efektiv policie.

Sipas Ramës dhuna në protestë nuk ka lidhje me zemëratë të popullit, por është orkestruar opozita. Më tej ai ka shtuar se kreu i PD-së, Lulzim Basha nuk ka gisht në këtë protestë, pasi sipas Ramës, ai në vend që të reagojë dhe të distancohet nga dhuna, zgjedh që të mos reagojë fare.

“Më vjen keq për Bashën. Eshtë një tjetër rast që provon se është një lider pa pikë karakteri. Se jam i bindur se nuk ka lidhje me këto që ndodhin. Por kjo e bën dyfish fajtor. Se duhet të dilte dhe të thoshte që këto janë të papranueshme dhe kjo nuk është rruga për të ardhur në pushtet se vihet me zgjedhje. Por ai si gjithmonë është i papranishëm në momentin e duhur për të thënë atë që duhet. Kjo nuk ka lidhje me zemëratat. Është akt i degradimit të Ilir Metës dhe Sali Berishës. Këta janë që predikojnë revolucion e prerje duarsh e populli do i marri përpara. Këtë e di edhe peshqit e liqenit artificial. Secili nga ju e di, kushdo shqiptarë. Këtë e dinë edhe ata që thonë ca problemi ka që digjet pema. Një familje që i ndjek këta në Tv. Ca edukojnë këta. Punë e madhe shumë që u dogj. Edhe fëmija në shpi tani ti vej zjarrin shtëpisë? ” tha Rama.

“Është thjeshtë çështje kohe për zëvendësimin e ministrit.” tha Rama.

Top Channel