Protestat për vrasjen e Klodjan Rashës në Tiranë/ Jepen 24 masa sigurie për të arrestuarit, 10 arrest me burg dhe 4 në shtëpi

14/12/2020 22:56

Gjykata ka dhënë masë sigurie për 24 të arrestuar në protestën e datës 12 dhjetor. 10 personave u dha masa arrest me burg ndërsa 4 arrest shtëpie dhe 9 detyrim paraqitje.

Për 10 persona është dhënë masa e sigurisë “arrest me burg”, ku për 6 prej tyre është dhënë me afat deri më 24 dhjetor ndërsa për 4 personat e tjerë, është dhënë pa afat.

Po ashtu, janë proceduar 268 persona në gjendje të lirë për pjesëmarrjen në protestë.

FOTO GALERI
1/6

Top Channel