Jepen masat për protestuesit, policia blindon gjykatën në Tiranë (Fotot)

14/12/2020 15:27

Sot janë dhënë masat për të arrestuarit nga protestat për Klodian Rashën, ndërsa policia ka blinduar Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Tiranë.

Prej 5 ditësh qindra qytetarë kanë protestuar në shumë qytete të vendit, kryesisht në Tiranë, ndërsa janë arrestuar e vënë nën hetim shumë prej tyre.

Ata kanë shkatërruar dhe marrë para çfarë kanë gjetur, duke shkatërruar sinjalistikën rrugore, xhama makinash, reklamat në rrugë e semaforë.

FOTO GALERI
1/14

Top Channel