Pas Vlorës, (ku vetëm 4 qytetarë kanë protestuar) edhe në qytetin e Rrëshenit qytetarët janë mbledhur po ashtu për të protestuar për vrasjen e Klodian Rashës nga një efektiv policie.

Ata nën thirrjet “Rama ik” dhe “drejtësi për Klodianin” kanë organizuar një protestë paqësore në sheshin Abat Doci.

Ndërkohë ata kanë ndezur edhe qirinj.

Ndërsa në kryeqytet pritet që protesta të nisë në orën 18:00.

FOTO GALERI
1/7

Top Channel