Pas rreth dy orësh situata në Tiranë është qetësuar.

Protestuesit janë shpërndarë ndërsa policia vazhdon të kontrollojë në shumë rrugë të kryeqytetit. Ndërkohë edhe qarkullimi i automjeteve po i rikthehet normalitetit.

Të shumtë kanë qenë në terren edhe policët civilë.

Protestuesit nisën të shpërndahen pas hedhjes së gazit lotsjellës dhe të fshihen nëpër rrugët e lagjeve, megjithatë policia vazhdon të kontrollojë.

Top Channel