Foto/ Protestuesit mësyjnë në rrugë, shkulin tabelat e rrugëve. Policia kundërpërgjigjet, hidhet gaz lotsjellës

12/12/2020 18:53

Kanë nisur thirrjet e para nga protestuesit dhe hedhja e kapsollave të para.

Protestuesit i janë drejtuar rrugës për nga Myslim Shyri. Përgjatë gjithë rrugës ata hedhin kapsolla dhe vazhdojnë të shkatërrojnë tabelat, koshat dhe zbukurimet përgjatë rrugës.

Ata u kanë bërë thirrje policëve që të heqin kapelet. Por ndërkohë nuk ka munguar përgjigjjia e policisë e cila ka hedhur gaz lot sjellës.

FOTO GALERI
1/28

Top Channel