Protesta për vrasjen e Klodian Rashës, Fituesi i “Big Brother”: Ishte një energji e paparë

10/12/2020 18:30

Sot 10 vite nga caktimi i 10 dhjetorit si Dita Ndërkombëtare e të Drejtave të Njeriut e gjeti vendin në një situatë krejt ndryshe.

Fituesi i “Big Brother”,  Anaid Kaloti i ftuar ditën e sotme në “Ftesë në 5” tha se mori pjesë në protestën e djeshme në Tiranë, ku qindra qytetarë kërkonin drejtësi për vrasjen e Klodian Rashës.

“Ka një viktimë në mes një nga gjërat më të trishtueshme.  Është bërë një thirrje nga rrjete sociale, dje ishte një energji e paparë, është bërë një krim nga ana njerëzore. Është shumë kollaj të flitet dhe zgjatet e stërhollohet. Kam qenë vetë pre e kësaj situatë të tillë ku u përfshiva me policinë, u bë një katrahurë”, tha ai.

Top Channel