Protesta para Ministrisë së Brendshme

Sot është dita e dytë e protestës për vrasjen e Klodian Rashës para Ministrisë së Brendshme në Tiranë.

Të rinj e fëmijë janë mbledhur, të cilët hedhin kapsolla e bojë të kuqe në rrugë. Hekurat ndarës të rrugës janë shkulur nga protestuesit, ndërsa policët po sulmohen me stolat e hekurit.

Pas mbërritjes së forcave të sigurisë dhe hedhjes së gazit lotsjellës, të rinjtë janë larguar.

Top Channel