Forcat Speciale shpërndajnë nga shkallët e Kryeministrisë protestuesit, hidhen sende të forta kundër tyre

09/12/2020 18:44

Për një moment protestuesit kanë thyer kordonin e policisë dhe më pas kanë goditur dyert e kryeministrisë.

Por pas këtij veprimi kanë ndërhyrë Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtës, të cilët kanë shpërndarë protestuesit  nga shkallët e kryeministrisë.

Ndaj Forcave Speciale është qëlluar me sende të forta dhe me gurë, ndërsa ata janë kundërpërgjigjur me spraj lotsjellës.

FOTO GALERI
1/12

Top Channel