Vajzat që zgjodhën futbollin/ “Exclusive” sjell sonte historinë e futbollisteve shqiptare

29/11/2020 11:44

Futbolli i femrave ne vitet e fundit ka fituar nje vemendje te veçantë nga instancat me te larta te ketij sporti.

Edhe ne Shqipëri është trajtuar po njesoj, por sa e veshtire eshte te jesh futbolliste ne Shqipëri kete do mund ta ndiqni sonte ne oren 20:15 ne “Exclusive”.

Vajzat qe thyen tabu duke ndjekur endrren per te luajtur futboll pavaresisht paragjykimeve, padyshim ngriten themelet e nje shoqerie me moderne dhe pranuese ne fushen e blerte. Si nisi futbolli i femrave, sa i veshtire ishte fillimi dhe ne cfare niveli jemi sot?

Ne “Exclusive”, ne 20:15 protagonistet kryesore flasin per kete ceshtje delikte qe ka marre vemendjen e institucioneve kryesore te futbollit boteror.

Top Channel