​Superliga e Shqipërisë, Kukësi mposht Vllazninë dhe e zbret nga kreu i tabelës

29/11/2020 19:19

Janë zhvilluar sot ndeshjet e xhiros së pestë të Superligës së Shqipërisë në futboll.

Ndeshje interesante u zhvillua ndërmjet Vllaznisë dhe Kukësit ku mysafirët triumfuan me rezultat 2-4 dhe kështu e ia shkaktojnë humbjen e parë në këtë edicion Vllaznisë.

Partizani nga ana tjetër e ka mposhtur me rezultat të thellë 4-0 Skënderbeun dhe kështu është ngjitur në vendin e parë në tabel.

Këto ishin rezultatet nga ndeshjet tjera:

Bylisi – Teuta 0-0

Kastrioti – Tirana 1-1

Laci – Apolonia Fier 6-1

Top Channel